Zdrowe Kieszonkowe

 

 

ZDROWE KIESZONKOWE to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży, który zapewnia uczniom na terenie szkoły dostęp do zdrowych produktów żywnościowych. Produkty można zakupić w specjalnie oznakowanych automatach, posługując się dedykowanymi do projektu kartami płatniczymi lub brelokami z wykorzystaniem komunikacji zbliżeniowej.
Projekt Zdrowe Kieszonkowe to również edukacja prozdrowotna. W czasie trwania projektu uczniowie posiądą wiedzę o wartościach odpowiednio zbilansowanej diety, potrzebie prawidłowego odżywiania się. Będą także zachęcani do  aktywności ruchowej.  O zdrowym stylu życia dzieci z naszej szkoły będą uczyły się poprzez ciekawe formy edukacji, m.in. konkursy, gry
i zabawy. Projekt wspiera również kadrę pedagogiczną, oferując nauczycielom  do wykorzystania w codziennej pracy materiały dotyczące zdrowego stylu życia.
Do projektu Zdrowe Kieszonkowe nasza szkoła dołączyła wraz z początkiem roku szkolnego 2016/2017.
Już na początku września, po zamontowaniu na terenie szkoły automatu Zdrowe Kieszonkowe przedstawiciele fundacji Zdrowie Kieszonkowe.pl zorganizowali już spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci z ełckiej podstawówki. Informowali w nim, jak młody organizm powinien się odżywiać i jak korzystać z ustawionej w szkole maszyny
 Uczniowie w automacie  mogą kupić zdrowe napoje, wodę, owocowe chipsy
i kanapki z naturalnymi produktami. Pełną kontrolę nad zakupami sprawują rodzice, dzięki technologii zastosowanej w maszynie.
Od samego początku automat projektu „Zdrowe kieszonkowe” wzbudził wielkie zainteresowanie, zarówno wśród starszych jak i młodszych uczniów.

http://zdrowekieszonkowe.pl/

 

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.