wychowawcy  dokumenty zajęcia counas

 

22.04. Dzień Ziemi.
 
Jedną z form ochrony przyrody, jest budowanie ekologicznej świadomości naszych najmłodszych. Zerknijcie poniżej a dowiecie się jak dbać o naszą planetę!
 
#ekologia #dzieńziemi #ochronaśrodowiska #przyroda
 
 
Przed ogłoszeniem zawieszenia zajęć został ogłoszony Międzyświetlicowy konkurs plastyczny.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Wielkanocne rozmaitości” - twórczość rodzinna został rozstrzygnięty. Do organizatorów konkursu wpłynęło ok 30 ciekawych prac. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania symboliką Świąt Wielkanocnych oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej poprzez rodzinne wykonanie pracy. Po naradzie jury w składzie Pani Grażyna Piela, Pani Magda Borawska oraz Pani Jowita Wiśniewska wyłoniło zwycięzców.
 
I MIEJSCE Oliwier Karwowski z kl. 1d ze Szkoły Podstawowej nr 2
II MIEJSCE Karol Torepko z kl. 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2
III MIEJSCE Karolina Wolniewicz z kl 1b ze Szkoły Podstawowej nr 9
 
WYRÓŻNIENIA
1. Illia Skachkova z kl. 1b ze Szkoły Podstawowej nr 1
2. Marta Łukaszewicz z kl. 1b ze Szkoły Podstawowej nr 9
3. Tatiana Joanna Sadowska kl.3c ze  Szkoły Podstawowej nr 9
 
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tym trudnym czasie. Szczególne podziękowania rodzicom z innych szkół, którzy sami mailowo wysyłali do nas prace swoich pociech. Widać nawet w czasach pandemii można się zorganizować i wziąć udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.
 
DYPLOMY ORAZ NAGRODY ZOSTANĄ DOSTARCZONE PO POWROCIE DO SZKOŁY!!!
 
Dziękuję i pozdrawiam
 

Kochane dzieci czas świąteczny za nami. Trochę inny niż zazwyczaj.

Ale czas wrócić do pracy :)

Jak wiecie jest czas powrotu naszych skrzydlatych przyjaciół. Gdybyśmy uczęszczali do szkoły, a wy zajrzelibyście do naszej świetlicy to w tym tygodniu rozmawialibyśmy o ptakach, które wracają wiosną. Zapraszam chętnych na krótką prezentację a dowiecie się któż to powraca do naszego kraju. Będziecie mogli posłuchać różnych odgłosów ptaków, a może nawet uda wam się je naśladować.??:)Znajdziecie tam także zadania do wykonania i propozycje na prace plastyczne.
A może w wolnym czasie uda wam się wykonać jakąś pracę, którą chcielibyście się pochwalić??? Zdjęcia mile widziane, które będziemy mogli wrzucić na stronę szkoły lub naszą grupę na facebooku :) można wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.', event)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://view.genial.ly/5e96c0c8d82ffd0dbfff838e/presentation-ptaki-powracajace-wiosna-natalia-lukaszewicz

Do dzieła!

Dodatkowo przypominam o naszej facebookowej grupie (Świetlica Sp 2 w Ełku), gdzie znajdziecie mnóstwo interesujących i ciekawych propozycji na spędzenie czasu wolnego.   

Pozdrawiam Natalia Łukaszewicz

 

W dniu 16.01.2020r. zorganizowaliśmy w naszej szkolnej świetlicy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście bardzo licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. W obecności dyrekcji P. Doroty Szczawińskiej i P. Małgorzaty Juszkiewicz nasi uczniowie przedstawili krótki montaż słowno - muzyczny. Największy aplauz otrzymał " Taniec Babuszek " w wykonaniu naszych podopiecznych. Na zakończenie po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat goście otrzymali przygotowane przez nas ludziki z szyszek i laurki. Dziękujemy bardzo za obecność i mamy nadzieję na kolejne miłe spotkanie.

 
 
W dniu 27.11.2019 r. odbyło się rozdanie nagród w konkursie '' MÓJ ULUBIONY BAJKOWY BOHATER '' Konkurs był skierowany do świetlic ze szkół podstawowych dla dzieci z klas I-III .

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym materiałem fotograficznym z rozdania nagród dla dzieci.

 

W dniu 13.11.2019 r. w naszej świetlicy szkolnej gościliśmy rzecznika Komendy Powiatowej Policji Panią Agatę Kulikowską de Nałęcz. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą policji. Pani Agata opowiadała o różnych przypadkach policyjnych interwencji i środkach przymusu bezpośredniego. Wielkim zaciekawieniem cieszyły się przedmioty przyniesione przez panią rzecznik jak : lizak, pałka policyjna i kajdanki. W ramach podziękowania za wizytę wręczyliśmy pani drobne upominki i zaśpiewaliśmy piosenkę o " Kolorowych światłach".

 

W dniu 13.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ełku odbyło się podsumowanie Miedzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: " Ełckie miejsca - niezwykła wieża ciśnień". Do konkursu zgłoszono 36 prac , więc komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Panie nauczycielki ze świetlicy SP1 przygotowały część artystyczną poświęconą zabytkowi Ełku. Wielką atrakcją było wystąpienie Pana Antoniego Szubzdy , który obecnie jako wolontariusz jest kustoszem wieży ciśnień , a wcześniej przez pond 20 lat był jej pracownikiem.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły : wyróżnienie otrzymała Roksana Romanowska z kl.III D , II miejsce zajęła Maja Zawistowska II D. Nagrodzonym gratulujemy.

 

Oj działo się działo ...

W dniu 16.10.2019 r. w naszej świetlicy gościliśmy grupę ratowników ze stowarzyszenia " Podwodnik" , którzy zaprezentowali dzieciom pokaz resuscytacji. W pokaz obserwowali uczniowie 4 klas z edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie 5 klasy oraz nasi wychowankowie. O godzinie 12.00 rozpoczęło się bicie rekordu w ilości podjętych czynności przywracających życie. Na 8 fantomach przeprowadzano masaż serca bez przerwy do godz. 12.30. Zajęcia były bardzo ciekawe i pożyteczne.

 

Wydarzenia roku szkolnego 2019/2020

W dniu 10.10.2019 r. gościliśmy w naszej świetlicy szkolnej gości w osobach strażników miejskich panią Ewę i pana Jan. Była to kolejna wizyta przemiłych państwa w naszej szkole. Uczniowie otrzymali masę informacji o pracy strażników miejskich ich zadaniach oraz okolicznościach w jakich zobowiązani są do interwencji . Przedstawiono umundurowanie strażnika oraz całe wyposażenie jakim się on posługuje. Uczniowie usłyszeli o różnorakich zagrożeniach czychających na nich w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Następnie była prezentacja właściwego zachowania w ruchu drogowym. Na zakończenie uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe oraz kolorowanki o bezpieczeństwie.

 

W dniu 30 września w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Gościliśmy naszą dyrekcję w osobach pani dyrektor Doroty Szczawińskiej, wice dyrektor Małgorzaty Juszkiewicz, rodziców w osobach panów Andrzeja Koca i Wojciecha Nartowicza oraz nauczycieli naszej szkoły. Poprosiliśmy naszych gości o przeczytanie znanych wierszy z przebogatego zbioru literatury dziecięcej. Po rozgrzaniu głosów wspólnym śpiewaniem jako pierwszy zaprezentował się uczeń klasy II D Franciszek Nartowicz. Następnie wszyscy zaproszeni goście przeczytali wybrane wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

 

Copyright © 2016 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku. Wszelkie prawa zastrzeżone.